The cart is empty

VPN aneb, když v zahraničí nefunguje web a emaily

Tento rok se výrazně změnila geopolitická situace světa. Mnoho státu bývalého sovětského svazu nově cenzuruje některé evropské IP rozsahy. Globálně se také přechází z nezabezpečeného SMTP portu 25 na zabezpečený SMTP port 587. Na internetovém připojení v řadě hotelů po celém světě jsou blokovány stránky pro dospělé a jakékoliv odesílání mailů. Nový poskytovatel internetu v zahraničí může také blokovat odesílání emailů přes svoji síť a jste nuceni používat jeho mail server. Nebo Vám Netflix omezil nabídku pořadů, protože jste v zahraničí. A v neposlední řadě může být IP adresa v zahraničí na blacklistech a neodešlete email a weby Vás mohou sami blokovat.

Situace následně vypadá tak, že perfektně roky fungující nastavení notebooku nebo mobilu v zahraničí fatálně nefunguje.

 

Jaké jsou řešení

1) Emaily - Nejjednodušší řešení je vyzkoušet změnu portu pro odesílání:

SMTP port 25, bez šifrování (Nedoporučujeme)
SMTP port 587, šifrování STARTTLS

Pokud změna SMTP portu nepomohla, můžete emaily odesílat ještě skrze webmail.

 

2) Web - Pokud se Vám některé weby nenačítají požádejte místního poskytovatele internetu o odblokování.

 

3) Globální řešení - Zakupte si od nás VPN účet za 89 Kč/měsíc. Co je VPN? https://www.mydreams.cz/cz/hosting-blog/item/94-vpn-nebo-proxy.html

- Mobil - Nainstalujete si aplikaci OpenVPN. Po spuštění aplikace zadáte server, login a heslo a vše se začne chovat, jako by jste byli v Praze.

- Počítač - Obdržíte URL adresu, na které po přihlášení stáhnete VPN clienta do počítače, vyplníte znovu přístupové údaje a po každém restartu počítače budete automaticky připojeni do Prahy.

- Switch/Router - Pokud máte v zahraničí přístup na Switch/Router, můžete v jeho administraci nastavit VPN připojení. Zařízení musí podporovat OpenVPN technologii.

 

VPN připojení můžete mít zapnuté v mobilu i po celou dobu a Váš mobil se bude vždy chovat jako by byl připojený na IP adresu v Praze. Za pár kaček vyřešeno hodně problémů.