The cart is empty

Certifikát o vlastnictví domény zdarma

Odpovídáme na častý dotaz: Mnoho společností nabízí Certifikát o vlastnictví domény. Může být na hlavičkovém papíře, nebo graficky pěkně zpracovaný, nebo digitálně podepsaný, ale ve výsledku je to jen kus papíru, který může, ale nemusí být přijmout ověřovací autoritou. Stojí od pár korun po několik tisíc.

Hned na začátku si musíme uvědomit, že doménu si vlastníci uvedení v registru domén nekupují, ale pronajímají od registrů domén na rok a více.

Protože je doména pronajatá jen po dobu, po kterou majitel platí udržovací poplatek registru domén, je možné vystavit potvrzení jen ke konkrétnímu časovému okamžiku. Doménu je také možné převest k jinému registrátorovi, změnit majitele, kontakty, DNS servery... kdykoliv po dobu existence, proto je možné vystavit potvrzení jen ke konkrétnímu časovému okamžiku.

Jediná autorita, která Vám může vydat Certifikát o vlastnictví domény .CZ je Zájmové sdružení právnických osob CZ.NIC https://nic.cz, které udržuje provoz domény .CZ.

Potvrzení si můžete stáhnout zdarma https://www.nic.cz/whois/. Zadáte název vaší domény, vyhledáte v registru a na konci výpisu je odkaz pro stažení certifikátu: "Ověřený výpis z registru".

CZ

Příklad ověřeného výpisu/certifikátu k doméně nic.cz:

 

 cert1

cert2