Košík je prázdný

Vylepšení vzhledu webových stránek Wordpress pomocí vlastního CSS (Cascading Style Sheets) je efektivním způsobem, jak přizpůsobit design vašeho webu vašim představám. Ať už jste začátečník nebo pokročilý uživatel, Wordpress nabízí několik metod, jak snadno implementovat vlastní CSS kódy. V tomto článku se podíváme na různé způsoby, jak můžete přidat vlastní CSS do vašeho Wordpress webu.

Použití Vlastního CSS Přes Vlastnosti Tématu

Moderní WordPress témata často zahrnují vlastní přizpůsobovač, který umožňuje uživatelům přidávat vlastní CSS přímo z administrátorského rozhraní. Postupujte takto:

 1. Přihlaste se do administrace WordPressu.
 2. Přejděte na Vzhled > Přizpůsobit.
 3. Vyhledejte sekci s názvem Dodatečné CSS nebo podobně.
 4. Do textového pole vložte váš vlastní CSS kód.
 5. Uložte změny a zkontrolujte, jak vaše CSS ovlivnilo vzhled webu.

Použití Pluginů pro Vlastní CSS

Pro ty, kteří hledají více funkcí nebo jednodušší správu vlastního CSS, existují pluginy, jako je „Simple Custom CSS“ nebo „Custom CSS and JS“. Tyto pluginy poskytují větší flexibilitu a jsou ideální pro uživatele, kteří chtějí spravovat vlastní CSS odděleně od tématu. Instalace a použití pluginu je snadné:

 1. Přejděte na Pluginy > Přidat nový.
 2. Vyhledejte plugin pro vlastní CSS a nainstalujte ho.
 3. Po aktivaci pluginu najděte jeho nastavení v administraci WordPressu, obvykle pod Vzhled nebo jako samostatná položka v menu.
 4. Vložte svůj CSS kód do předem určeného pole a uložte změny.

Přímé Úpravy Souboru style.css

Pokud jste obeznámeni s FTP nebo správcem souborů ve vašem hostingovém účtu, můžete přímo upravit soubor style.css vašeho aktivního tématu. Tato metoda vyžaduje základní znalosti práce se soubory na serveru a měla by být prováděna s opatrností, aby nedošlo k narušení funkčnosti webu:

 1. Připojte se k vašemu webu pomocí FTP klienta nebo správce souborů.
 2. Navigujte do složky /wp-content/themes/ a vyberte složku vašeho aktivního tématu.
 3. Najděte soubor style.css a otevřete ho v textovém editoru.
 4. Přidejte svůj vlastní CSS kód na konec souboru.
 5. Soubor uložte a nahrajte zpět na server.

 

Přidání vlastního CSS do WordPressu je skvělým způsobem, jak přizpůsobit a zlepšit vzhled vašeho webu. Ať už upřednostňujete použití vlastního přizpůsobovače tématu, pluginů nebo přímou úpravu souborů, WordPress nabízí flexibilní řešení pro implementaci vašich stylů. Vždy se ujistěte, že máte zálohu vašeho webu před prováděním jakýchkoli změn, aby bylo možné snadno obnovit původní stav v případě potřeby.