Košík je prázdný

Joomla! je výkonný systém pro správu obsahu (CMS), který nabízí flexibilitu a rozmanité možnosti pro tvorbu a správu digitálních knihoven nebo galerií. Ať už potřebujete prezentovat portfolio, fotografie, dokumenty, nebo jiné digitální zdroje, Joomla! vám umožní vytvořit profesionálně vypadající digitální knihovnu nebo galerii. V tomto článku se dozvíte, jak na to.

Výběr vhodného rozšíření

Základem pro vytvoření digitální knihovny nebo galerie v Joomla! je výběr správného rozšíření. Na Joomla! Extensions Directory (JED) naleznete široký výběr rozšíření určených pro správu obrázků, videí, dokumentů a jiných mediálních souborů. Mezi populární patří Phoca Gallery, Sigplus, JoomGallery a další. Vyberte si rozšíření, které nejlépe odpovídá vašim potřebám a požadavkům na funkčnost.

Instalace a konfigurace rozšíření

Po výběru vhodného rozšíření jej nainstalujte do vaší instalace Joomla!:

 1. Přihlaste se do administrátorského rozhraní Joomla!.
 2. Přejděte do "Rozšíření" > "Správce rozšíření" > "Instalace".
 3. Nainstalujte rozšíření buď nahráním souboru balíčku nebo zadáním URL adresy balíčku.

Po instalaci rozšíření jej konfigurujte podle vašich potřeb:

 • Nastavte parametry zobrazení, jako jsou velikosti náhledů, styl galerie, efekty přechodů a další.
 • Určete, kdo může vaše galerie zobrazit nebo kdo může přidávat obsah.

Přidávání obsahu

S rozšířením již nainstalovaným a nakonfigurovaným můžete začít přidávat obsah do své digitální knihovny nebo galerie:

 • Vytvořte kategorie pro lepší organizaci vašeho obsahu.
 • Přidejte jednotlivé položky (např. obrázky, videa, dokumenty) do vaší knihovny nebo galerie. Při přidávání každé položky můžete obvykle zadat název, popis a vybrat kategorii.

Správa a aktualizace obsahu

Pravidelně aktualizujte a spravujte obsah vaší digitální knihovny nebo galerie, aby byla aktuální a zajímavá pro vaše návštěvníky:

 • Přidávejte nové položky a aktualizujte nebo odstraňujte staré.
 • Využijte funkce komentářů nebo hodnocení, pokud jsou k dispozici, pro interakci s vašimi návštěvníky.

Tipy pro úspěšnou digitální knihovnu nebo galerii

 • Kvalita před kvantitou: Zaměřte se na kvalitu vašeho obsahu. Vysoce kvalitní obrázky, videa a dokumenty přitáhnou více pozornosti a zlepší celkový dojem z vaší knihovny nebo galerie.
 • SEO optimalizace: Optimalizujte obrázky a další soubory pro vyhledávače. Používejte relevantní klíčová slova v názvech souborů, titulcích a popiscích.
 • Responzivní design: Ujistěte se, že vaše digitální knihovna nebo galerie je responzivní a dobře se zobrazuje na všech zařízeních.

Vytvořením a správou digitální knihovny nebo galerie v Joomla! můžete efektivně prezentovat a sdílet vaše digitální zdroje s širším publikem. S vhodným rozšířením a pečlivou konfigurací vytvoříte atraktivní a uživatelsky přívětivé prostředí pro vaše digitální obsahy