Košík je prázdný

Pokud se zajímáte o Webové stránky, pravděpodobně jste se setkali s pojmem "webhosting". Webhosting je služba, která umožňuje umístit Webové stránky na internet, aby byly dostupné pro uživatele z celého světa. Jestliže jste se rozhodli vytvořit vlastní webovou stránku, prvním krokem je zjistit, kdo je poskytovatelem vašeho webhostingu. V tomto článku vám představíme několik způsobů, jak to provést.

  1. Dotaz do vyhledávače:

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zjistit Webhosting, je zadání názvu domény do vyhledávače. Pokud máte název domény (například www.mojedomena.cz), můžete ho zadat do vyhledávače a zkontrolovat výsledky. Pokud má webhostingová společnost veřejně dostupné informace, měli byste narazit na odkazy, které vás přivedou na její Webové stránky.

  1. Whois služby:

Whois je veřejně dostupná databáze, která obsahuje informace o registrovaných doménách. Existuje mnoho webových stránek a nástrojů, které vám umožní získat informace o doméně, včetně jména webhostingové společnosti, která danou doménu hostuje. Stačí zadat název domény do vyhledávacího pole Whois služby a získáte informace o webhostingu.

  1. Dotaz u poskytovatele:

Pokud jste zakoupili doménu a Webhosting od samostatných poskytovatelů, můžete se přímo zeptat svého registrátora domény nebo webhostingové společnosti, kdo je poskytovatelem webhostingu pro vaše webové stránky. Poskytovatelé by vám měli poskytnout tyto informace.

  1. Nástroje pro identifikaci technologií:

Existují také speciální nástroje, které vám mohou pomoci identifikovat technologie a webové servery, které jsou použity na daných webových stránkách. Tyto nástroje vám mohou poskytnout informace o serverovém softwaru, operačním systému a dalších parametrech, které vám mohou napovědět, jaký webhosting byl použit. Například nástroj BuiltWith je jedním z takových nástrojů.

  1. Dotazník na serveru:

Pokud máte přístup k administraci webového serveru, můžete se podívat na jeho konfigurační soubory. V souborech, jako je například "httpd.conf" (pro apache) nebo "Nginx.conf" (pro Nginx), můžete najít informace o serveru a webhostingu.

 

Zjistit webhosting pro dané webové stránky může být snadným úkolem, zejména pokud znáte název domény. Existuje několik způsobů, jak to provést, a někdy může být užitečné kombinovat více zdrojů informací. Vědomost o webhostingu je užitečná, pokud potřebujete provést změny na serveru nebo zlepšit výkon vašich webových stránek.