Košík je prázdný

Společnost Red Hat nabízí širokou škálu certifikací pro IT profesionály. Níže uvádím seznam všech hlavních certifikací, které poskytuje Red Hat:

 

Certifikace pro systémové administrátory:

 1. Red Hat Certified System Administrator (RHCSA) - Základní certifikace potvrzující dovednosti v základní správě systémů založených na Red Hat Enterprise Linux (RHEL).

 2. Red Hat Certified Engineer (RHCE) - Pokročilá certifikace potvrzující schopnosti v pokročilé správě, konfiguraci a řešení problémů v RHEL prostředí.

 3. Red Hat Certified Specialist in Ansible Automation - Potvrzující schopnost používat nástroj Ansible pro automatizaci konfigurace a správy.

 

Certifikace pro architekty a specialisty:

 1. Red Hat Certified Architect (RHCA) - Nejvyšší úroveň certifikací od Red Hat, zahrnující několik specializací.

 2. Red Hat Certified Specialist in OpenShift Administration - Certifikace zaměřená na správu a nasazení kontejnerové platformy OpenShift.

 3. Red Hat Certified Specialist in Security: Linux - Certifikace potvrzující schopnost zabezpečit systémy založené na Linuxu.

 4. Red Hat Certified Specialist in Linux Diagnostics and Troubleshooting - Certifikace ověřující schopnost diagnostikovat a řešit problémy v Linuxovém prostředí.

 5. Red Hat Certified Specialist in High Availability Clustering - Specializace v oblasti vysoké dostupnosti pomocí klastrů.

 6. Red Hat Certified Specialist in Linux Performance Tuning - Certifikace pro odborníky na optimalizaci výkonu Linuxových systémů.

 7. Red Hat Certified Specialist in Containers and Kubernetes - Certifikace potvrzující schopnost pracovat s kontejnery a Kubernetes.

 8. Red Hat Certified Specialist in Ceph Storage Administration - Certifikace zaměřená na správu Ceph storage.

 9. Red Hat Certified Specialist in Virtualization - Certifikace pro specialisty na virtualizaci pomocí Red Hat Virtualization.

 

Ostatní certifikace:

 1. Red Hat Certified Engineer in Red Hat OpenStack - Certifikace pro inženýry pracující s platformou Red Hat OpenStack.

 2. Red Hat Certified Specialist in OpenShift Application Development - Certifikace zaměřená na vývoj aplikací pro platformu OpenShift.

 3. Red Hat Certified Specialist in Gluster Storage Administration - Certifikace pro správce Gluster storage.

 

Každá certifikace ověřuje specifické dovednosti a znalosti v oblastech týkajících se open-source technologií, systémové administrace, automatizace, zabezpečení a dalších klíčových oblastí. Získání certifikace od Red Hat může zvýšit profesní kvalifikaci a otevřít dveře k novým kariérním příležitostem.