The cart is empty

Cloud - Speciální serverhostingové řešení

Kromě webhostingu, serverhostingu a speciálních hostingů nabízíme opravdová cloudová řešení. Ať už IaaS, PaaS nebo AaaS.

IaaS (Infrastructure as a Service)

Chystáte-li se zahájit provoz náročného projektu, u kterého očekáváte vysokou návštěvnost, jistě zvažujete nákup či pronájem infrastruktury. Budete potřebovat vše, od pronájmu prostoru v datacentru, přes konektivitu až po výkonný a nákladný server. V počátcích vašeho projektu jeho potenciál nevyužijete, ale přesto za něj platíte jako kdybyste ho celý využívali. Pokud se vše daří a váš projekt roste, může se také stát, že budete muset server vyměnit za výkonnější. Obě situace můžete snadno vyřešit tím, že sáhnete po IaaS. V každou chvíli životního cyklu vašeho projektu, budete mít přesně takovou infrastrukturu, jakou váš projekt potřebuje. Z počátku malou a s přibývající návštěvností větší. To samé i s platbami. Ty budou zohledňovat jen to, co opravdu využíváte. No není to tak správně?

PaaS (Platform as a Service)

Co s infrastrukturou? Procesory, operační paměť a disky jako takové jsou neužitečné. Význam jim vdechne až operační systém. Ten je třeba nainstalovat, nakonfigurovat a dlouhodobě spravovat. Některé operační systémy je také třeba zakoupit. To vše můžete udělat buď sami, pokud tomu opravdu rozumíte, případně si můžete zaplatit administrátora, který to bude dělat za vás. Nechcete-li však kupovat licence a platit administrátora, pořiďte si PaaS. Získáte operační systém, který bude plně legální, pravidelně aktualizovaný a spravovaný týmem odborníků, kteří nejezdí na dovolenou a v noci nespí :). Platby budou zohledňovat jen provedené úkony.

AaaS (Application as a Service)

A když už máte infrastrukturu a platformu (server s operačním systémem), stále to ještě není ono. Operační systém je také sám o sobě neužitečný. Dostáváme se k té nejdůležitější části, kolem které se to celé točí a kvůli které realizujeme předchozí kroky. Tím nejdůležitějším jsou aplikace a služby. A to jak aplikace pro vaší potřebu, tak i pro vaše zákazníky. Může to být mailový, databázový či webový server, ale třeba i herní server, a nebo eshop či middleware. Pořídíte-li si AaaS, nebudete muset konfigurovat a spravovat webové aplikace, starat se o zálohování a aktualizace, o vše se postarají aplikační administrátoři. Platby se budou týkat jen opravdu využitých služeb.

Dneska se tomuto řešení říká "cloud". Jak vidíte, není to nic tajuplného a ani se nejedná o speciální technologie (i když tato řešení vyžadují hlubokou znalost použitých technologií). Když jsou technologie stejné, co se změnilo?
Změnil se přístup k této problematice. Stále více zodpovědných manažerů chápe, že je mnohem výhodnější nakoupit některá řešení jako službu od externích dodavatelů a to přesně v množství a rozsahu, které je právě potřeba.

Každé vybudování cloudu nebo jiného serverhostingového řešení je jedinečné a proto Vám cenu služby zašleme na základě vaší poptávky.