Košík je prázdný

Jak přesměrovat email

Občas se hodí přesměrovat emailovou poštu. Když jedete na dovolenou, nebo když potřebujete zasílat kopie i na jiný email. Jak tedy na to?

Přesměrovat poštu lze různými způsoby. Nejčastěji je potřeba přesměrovat jednu konkrétní emailovou schránku na jinou schránku. Například veškerou příchozí poštu z Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Běžný přpad odchodu zaměstnance, dovolené, úmrtí apod. Námi používaný ovládací webhostingový panel samozřejmě s těmito potřebami počítá a umí přesměrování emailu zařídit jednoduchou konfigurací.

Typy přesměrování:

 1. Přeposlání kopie zpráv (data jsou udržovány v obou schránkách)
 2. Přesměrování pošty (data jsou ukládány pouze v cílové schránce)

Přeposílání kopie zpráv

Tento způsob se používá v případě, kdy chcete mít možnost nahlížet na zprávy odděleně. Některé zprávy přeposílat na fakturační oddělení, technické....  Dalším příkladem, kdy se tento způsob hodí je při odchodu zaměstnankyně na mateřskou dovolenou. Po dobu mateřské se nastaví přeposílání zpráv od klientů dočasně na jiného kolegu, který bude příchozí poštu po dobu její nepřítomnosti vyřizovat za ní.

Velkou nevýhodou je, že každá zpráva zabírá místo na serveru hned dvakrát (v původní schránce i ve schránka na kterou byla přeposlána kopie). Může se tak stát, že bude dříve vyčerpána e-mailová kvóta prostoru pro emaily.

Konfigurace pro přeposílání kopie zpráv

 1. Přihlašte se do ovládacího panelu (přístup jste obdržely v e-mailu o zřízení hostingu).
 2. Přejděte na záložku "E-mail".
 3. Zde v nabídce pod štítkem "E-mailové účty" na stránku "E-mailové schránky".
 4. V případě, že máte e-mailových schránek hodně, využijte možnosti filtrování a nalezněte požadovanou e-mailovou schránku.
 5. Klikněte na název schránky pro otevření nastavení konkrétní schránky.
 6. V nastavení e-mailové schránky naleznete pole "Odeslat příchozí kopii na", a do tohoto pole můžete dle pokynů zvolit libovolný počet jiných e-mailových adres pro přeposílání formou kopie a uložte kliknutím na tlačítko „Uložit“.
 7. Za pár minut odešlete testovací e-mail na schránku ze které se má přeposílat, abyste ověřili aplikaci a správnost nové konfigurace.

Přesměrování pošty

V případě, že se zaměstnancem byl rozvázán pracovní poměr, je zbytečné, aby jeho schránka nadále existovala a zabírá prostor na serveru. Je však vhodné zavést přesměrování z jeho zrušené schránky na jeho nástupce, který ho ve firmě nahradil. Dalším velmi častým případem přesměrování je možnost naslouchání schránky na více jmen. Hodí se to například pokud ma uživatel velmi komplikované jméno.

Konfigurace pro přesměrování

 1. Přihlašte se do ovládacího panelu (přístup jste obdržely v e-mailu o zřízení hostingu).
 2. Přejděte na záložku "E-mail".
 3. Zde v nabídce pod štítkem "E-mailové účty" na stránku "E-mailové schránky".
 4. V případě, že máte e-mailových schránek hodně, využijte možnosti filtrování, nalezněte požadovanou e-mailovou schránku.
 5. Nyní přejděte na stránku „E-mailové přezdívky“ v nabídce pod štítkem "E-mailové účty".
 6. Vytvořte e-mailové přesměrování pomocí e-mailové přezdívky kliknutím na tlačítko „Vytvořit e-mailovou přezdívku“.
 7. Vyplňte zdrojový e-mail (předchozí zaměstnanec jehož schránku jsme před chvilkou zrušili) a cíl (zaměstnancům nástupce, který mám převzít jeho případnou poštu).
 8. Po kliknutí na tlačítko uložit stačí vyčkat pár minut a ověřit aplikaci a správnost nastavení nové konfigurace odesláním testovacího e-mailu.