Košík je prázdný

Reseller hosting - Jak se stát webhosterem

Je přirozené rozvíjet svůj business. Získávat nové klienty, nové zakázky, snažit se zvyšovat profesionalitu svých služeb a vylepšovat své produkty. V jistém okamžiku je třeba říci STOP a přehodnotit svůj obchodní záměr a začít se vyvíjet trochu jinak.

Ukažme si situaci na lehkém příkladě.

Zadání:

Jste např. webdesign studio, máte 90 zákazníků, 90 webů. U hostingové společnosti platíte pro každého svého zákazníka jeden hosting po 30 Kč měsíčně. Svému zákazníkovi účtujete 100 Kč/měsíčně. Příjem z hostingů je 9000 Kč - 2700 Kč pro hostingovou společnost. Zisk 6300 Kč. Toto je okamžik kdy můžete začít uvažovat jinak a své služby vylepšit.

Řešení:

Celková cena za funkční řešení své vlastní hostingové firmy = 2480 Kč/měsíc.
Zisk při 90 klientech 6520 Kč/měsíc.

V tomto okamžiku jste snížili své náklady, které nebudou s dalším zákazníkem stoupat. Vaše firma se stala v očích zákazníků důvěryhodnější, protože máte kompletní infrastrukturu hostingové společnosti a můžete každému zákazníkovi dát jeho vlastní účet ke správě hostingu. Navíc jste získali nové hostingové produkty.

Jste-li odvážnější můžete provozovat i reseller VPS a tím nakopnout svůj business ještě více s minimálním nákladem.

Pokud Vás příklad zaujal, a chtěli by jste provozovat vlastní hostingovou společnost pod vlastním jménem na serverech MyDreams.cz, kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.