Košík je prázdný

Virus na webu - Jak odvirovat web?

Na helpdesk se v posledním půl roku začalo obracet vetší množství lidí, které hledali nový hosting pro svůj zavirovaný web. Na minulém hostingu jejich web byl zablokován hosterem a webhoster požadoval odvirování ze strany zákazníka. Ve většině případů však zákazník nedokázal svůj web odvirovat a experty, které si zákazníci najali většinou také nezvládli web odvirovat.

Včasné odvirování webu je velmi důležité a webhoster může zablokovat web nebo urychleně pomoci klientovi web odvirovat. V případě, že web není včas odvirován, zobrazuje vyhledávač google výstražnou stránku a web se propadá ve výsledcích vyhledávání. Velmi často zavirovaný web generuje falešné stránky nebo rozesílá velké množství spamu. Pokud web rozesílá velké množství spamu, riskuje webhoster nahlášení IP adresy serveru na blacklisty. V případě, že rozesílání probíhá delší dobu, riskuje webhoster i serverovna nahlášení celého IP rozsahu a nemalé finance za poplatky za vyjmutí IP adres z placených blacklistů.

Mydreams Hosting monitoruje přes 200 veřejných blacklistů a tak můžeme zavirovaný web detekovat do několika minut a zajistit včasné protiopatření.