Košík je prázdný

Co jsou to garantované parametry VPS

Dost často se nás klienti ptají, co jsou to garantované parametry u VPS serverů. Především je zajímá co je to garantované CPU u VPS serverů. Pokusím se popsat problematiku garance a agregace, tak jednoduše, jak jen to je možné.
Každý fyzický server obsahuje jeden nebo více procesorů. Každý procesor se skládá z jader. Naše fyzické servery obvykle obsahují dva procesory s dohromady 32 jádry.

Např. VPS server Full z naší nabídky obsahuje

  • Garantované CPU 2.6 GHz

To znamená, že VPS server má přiděleno právě jedno jádro z procesoru o které se s nikým nedělí, proto klientovi můžeme garantovat výkon 2.6 GHz. Na jednom fyzickém serveru lze vytvořit až 28 VPS serverů Full. Zbývající výkon CPU je vyhrazen pro navyšování konfigurace VPS serverů.

Webhosteři, kteří negarantují CPU pro VPS servery, přidělují jedno jádro CPU více VPS serverům. Například čtyři VPS servery sdílejí jedno CPU, tomuto sdílení se říká agregace. V praxi naleznete i agregace mnohem vyšší. Webhoster tak může na jeden fyzický server umístit více VPS serverů a tím získat větší zisk, za předpokladu, že někteří zákazníci nebudou spokojeni. VPS server s agregaci, může být nestabilní a jeho výkon může klesat v závislosti, jak ostatní VPS servery vytěžují společné jádro.

MyDreams Hosting nabízí Garantované parametry CPU, paměti RAM a přístupu k diskům.