Košík je prázdný

Jak zablokovat SPAM

V dnešní době má stále někdo za to, že spamování je úspěšná marketingová strategie. Jak ale tyhle zprávy eliminovat?

Thunderbird poštovní klient má několik integrovaných funkcí, které vám pomohou se spamem snadno zatočit.

Funkce rozpoznávání spamu

Thunderbird umí rozpoznávat příchozí spam na základě předchozího chování uživatele. Zapnutí této autodetekce:

 

Dokumentace nám říká, že aby autodetekce fungovala správně, je potřeba nejen označit napřed ručně dostatečné množství zpráv, ale i naopak odznačovat zprávy, které SPAM nejsou.

 

Ukázka označení SPAM zprávy:

 

Ukázka odznačení legit zprávy:

 

Funkce automatického přesouvání SPAM zpráv

SPAM zprávy lze přesouvat do příslušné složky určené pro nevyžádanou poštu či jiné zvolené složky, např. do koše. Díky tomu se budou zprávy detekované v rámci autodetekce sami separovat od chtěné pošty.

Ukázka konfigurace:

 

Ruční vytváření filtrů

Kdo by nechtěl důvěřovat autodetekci, může si nastavit ručně vlastní filtry, které identifikují nevyžádanou zprávu podle příjemce, těla zprávy, předmětu, apod.

 

Funkce spolupráce s antispamem poštovního serveru

Snad každý poštovní server obsahuje antispam. Thunderbirdu můžete povolit spolupráci s tímto serverovým antispamem. Antispamy na straně serverů technicky ověřují důvěryhodnost zprávy podle různých standardů, struktury, obsahů a dalších náležitostí zprávy a serveru, který tu zprávu odesílá. Na našich serverech používáme jeden z nejoblíbenějších antispamů, který se jmenuje SpamAssasin. Doporučujeme tento antispam nastavit na ultra kruto přísnou politiku, viz následující nadpis.

 

ISPconfig ovládací hostingový panel

V ovládacím panelu si lze vybrat náročnější anti-spamovou politiku. Doporučuje používat „ultra kruto přísnou“ politiku. Můžete si ji nastavit pro celou doménu takto:

 

Pro konkrétní schránku je možné nastavit politiku na profilu konkrétní schránky takto: