Košík je prázdný

Kde prodat doménu

Prodej domén se stal v České republice prosperujícím odvětvím, které láká jak podnikatele, tak i jednotlivce, kteří vidí v doménách potenciál výnosné investice. Ať už chcete svou doménu prodat, nebo hledáte vhodnou platformu pro nákup, máte na výběr několik možností.

1. Specializované internetové tržiště

Existuje několik online tržišť specializovaných na nákup a prodej domén. Mezi nejpopulárnější patří:

  • Webtrh.cz: Tato platforma je jednou z největších v Česku a nabízí širokou škálu domén k prodeji. Můžete zde najít nejen české, ale i zahraniční domény.

  • Subreg.cz: Tento portál poskytuje komplexní služby v oblasti domén, včetně aukcí a přímého prodeje.

  • WebDeal.cz: Méně známí portál, přesto šance prodat doménu

  • bazos.cz - Všeobecný bazar, přesto k obrovské základně uživatelů i dobrý prostor pro prodej domény.

 

2. Aukční portály

Aukce jsou skvělým způsobem, jak prodat doménu za co nejvyšší cenu. V České republice jsou populární následující aukční portály:

  • Aukro.cz: Tento známý aukční web umožňuje prodej různých předmětů, včetně domén. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí svou doménu vystavit širokému publiku.

  • Drazby.cz: Specializuje se na různé typy aukcí, včetně těch pro domény. Nabízí profesionální prostředí a podporu pro prodejce i kupující.

  • dAukce.cz: Nabízí možnost vystavit své domény k prodeji a zároveň se účastnit aukcí.

 

3. Sociální sítě

Nákup, prodej, dražba domén bez pravidel. V dnešní době překvapivě úspěšná možnost. Níže naleznete několik zajímavých facebookových skupin:

  • Prodej www a eshopů CZ/SK - https://www.facebook.com/groups/192710897978218

  • Nabídky firmám a podnikatelům - https://www.facebook.com/groups/1018759098189346

  • Podnikatelé CZ/SK - https://www.facebook.com/groups/291557751321339

 

4. Osobní Webové stránky a sociální média

Pokud máte vlastní webové stránky nebo aktivní profily na sociálních médiích, můžete svou doménu nabídnout přímo prostřednictvím těchto kanálů. Stačí vytvořit atraktivní nabídku a oslovit potenciální kupce.

 

5. Aktivní prodej

Nebojte se hledat na internetu i mimo něj firmy, kterým by se doména hodila do portfolia. Oslovte je napřímo, jednejte a máte možnost získat nejvyšší cenu za doménu.

 

Prodej domén v České republice je dobře rozvinutý a nabízí řadu možností pro prodejce i kupce. Ať už zvolíte specializované internetové tržiště, aukční portál, nebo služby registrátorů, je důležité dobře promyslet, kde svou doménu nabídnete, aby byla co nejúspěšnější. Investice do kvalitní domény se může stát výnosným krokem, který vám otevře nové příležitosti v online světě.