Košík je prázdný

Neomezený hosting

Tu a tam dostaneme na helpdesk dotaz, proč nemáme více variant webhostingu a jaké jsou limity hostingu.

Na začátek je třeba říci, že téměř všichni v našem teamu dříve pracovali v jiné hostingové společnosti, design studiu, grafickém studiu nebo jako HW technici. Na základě předchozích prací jsme si udělali jasný obrázek o tom co se vyplatí a co je zbytečná ztráta času.

Když jsme začátkem roku 2009 přepracovávali náš hosting, spočítali jsme si, že náklady na vyfakturování více variant, hlídání limitů, práce technické podpory na úpravy variant apod jsou mnohem vyšší, než nabídnout klientům téměř neomezený hosting.

Naše společnost nabízí jedinou variantu hostingu a to Hosting 10 GB. 10GB prostoru na FTP dostačuje každému webu. Velikost databáze, mail schránek ani přenos neomezujeme. Komu prostor 10GB nedostačuje, obvykle narazí na výkonnostní limity a potřebuje VPS server. Není to nedostatek hostingu, ale vlastnost klasického sdíleného hostingu.

Díky těmto parametrům jsme mohli nabídnout cenu 25 Kč/měsíc za hosting, protože jsme ušetřili na fakturaci a práci technické podpory.

I když je hosting pro klienty téměř neomezený, stále trváme na Fair use. Pokud se zamyslíme, tak je nesmysl provozovat img hosting na jakémkoliv hostingu. Nebo mít 100 GB mail schranku. Ne že by to nešlo, ale pro velké služby to chce odpovídající prostředí.