Košík je prázdný

Kde hostovat adult web?

Adult web je web jako každý jiný. Když se adult web nebude rozvíjet, bude mít stejnou náročnost na server jako běžný web na klasickém sdíleném hostingu.

Adult weby, pokud se rozvíjí, začnou mít časem větší nároky na prostor, databázi, výkon serveru a zahraniční traffic. Webhoster musí u těchto webů počítat s vyšší mírou zneužitelnosti (zavirování webu) a s dostatečnou výkonovou rezervou pro skokovou návštěvnost.

Kam umístit adult web?

Ukažme si situaci na reálném vývoji jednoho webu, který hostujeme. Klient před lety zakoupil klasický webhosting za 25 Kč. Po půl roce jsme klienta kontaktovali, kvůli přetěžování hostingového serveru a provedli jsme bezvýpadkovou migraci na adulthosting. Na adulthostingu klient vydržel rok, než dosáhl limitu výkonu pro Adulthosting. Web byl úspěšný a proto měl klient dostatek finančních prostředků k přesunu na VPS server se správou. Nainstalovali jsem klientovi ISPconfig3, poladili server a klient byl velmi spokojen. Klient zjistil, že mít vlastní server s ISPconfigem je úžasná věc a z jednoho webu na serveru se stalo téměř 200 webů. I VPS server má své limity a proto jsme před pár měsící klientovi zakoupili dedikovaný server, zvirtualizovali ho a provedli bezvýpadkový přesun VPS serveru na dedikovaný server. Z monitoringu jsme zjistili, že dedikovaný server klienta by si zasloužil vlastní linku do tranzitu, proto má klient nyní silný dedikovaný server a svoji vlastní linku do tranzitu. Pokud bude klient ještě více úspěšnější, můžeme klientovi zřídit vlastní cluster, cloud, CDN síť nebo jiné řešení.

Reálný příklad ukazuje jak z hostingu za 25 kč se dá dopracovat hodně daleko. Každý úspěšný projekt vyžaduje hodně práce a energie a je třeba se smířit s tím, že svůj projekt budete několikrát migrovat. Samozřejmě je možné projekt pojmout velkolepě a začít rovnou na kvalitním VPS serveru.