Košík je prázdný

Vánoční přetížení eshopů

Zas jsou tu Vánoce. Období stresu a zmatku. Ve stresu nejsou jen lidé, ale také e-shopy. Tak jako každý rok se majitelé shopu diví, že v době největších objednávek je shop pomalý, vypadává, nebo dokonce se vůbec nenačítá. Eshopy na sdíleném hostingu sdílí výkon serveru se všemi ostatními, proto se může stát, že součet zatížení všech webů na sdíleném hostingu může vyřadit právě váš eshop. Naše servery mají dostatečný rezervní výkon, proto k těmto problémům nedochází.

Je začátek Listopadu a už se nám na helpdesku množí objednávky a žádosti na přesun eshopů od konkurence na vlastni VPS server. Pokud srovnáte vyšší varianty hostingu u konkurence a cenu našich VPS serverů, dostanete se na podobnou cenu. Není tedy co řešit a je třeba rychle přesunout shop, aby nedocházelo k promeškání objednávek.

Nejčastější dotaz na helpdesku pak je, jak to bude dlouho trvat. VPS server s administrací ispconfig je zřízen během chvíle. Zmigrovat shop obvykle netrvá více jak hodinu. Migrovali jsme však i klienta co měl v eshopu přes půl miliónu obrázků a to již nějakou dobu trvá. Následně je třeba změnit DNS záznam u domény a vyčkat na jeho replikaci. V ideálním případě za hodinu jede eshop z nového umístění. V nejhorším případě za 24 hodin.