Košík je prázdný

Srovnání KVM virtualizace a OpenVZ

MyDreams Hosting nabízí velmi výkonné VPS servery na úplné Hardwarové virtualizaci KVM a velmi levné VPS servery na kontejnerové virtualizaci OpenVZ. V tomto krátkém článku najdete základní informace o obou technologií.

Kdy použít KVM virtualizaci?

KVM virtualizace je určená zejména pro velmi náročné zákazníky. Virtualizovaný operační systém nevyžaduje žádné úpravy. Uživatel má plný přístup k virtuálnímu hardwaru, může modifikovat jádro, zavádět do něj moduly apod. KVM je známé díky své velké stabilitě, bezpečnosti a vysokému výkonu. Režie technologie KVM je řadově v jednotkách procent. Není problém provozovat virtuální servery s velkým množstvím systémových prostředků. Jsou běžné virtuální stroje s desítkami procesorů, stovkami GB operační paměti a velmi velkými disky. KVM je vhodné pro provoz všech náročných aplikací (např. LAMP, Terminal server, Forex, ISPconfig, Webmin, gameserver, Webhosting apod.). Podporované operační systémy jsou prakticky všechny nejčastěji používané (MS Windows 2003, 2008, 2012, většina distribucí GNU/Linux a také UNIX operační systémy).

Kdy použít virtualizaci OpenVZ?

Kontejnerová virtualizace OpenVZ je vhodná zejména pro zákazníky, kteří požadují rychlé nasazení virtuálního serveru a vyhovuje jim nižší množství systémových prostředků s možností rozšíření. Typicky jde o startupy, studentské a neziskové projekty ve kterých hraje cena významnou roli. Technicky je na OpenVZ možné provozovat prakticky vše, co na běžném Linuxovém serveru (kromě aplikací, které přímo přistupují k hardware). Je podporované velké množství GNU/Linux distribucí (CentOS, Debian, Ubuntu apod.). Operační systém MS Windows není podporován.