Košík je prázdný

Upozornění od CSIRT

V posledních dnech jste mohli na svůj email obdržet upozornění od CSIRT na zastaralou verzi vašeho CMS systému, především Joomly a Wordpressu. Z bezpečnostních důvodů doporučujeme vždy udržovat CMS systém na aktuální verzi. Joomlu i Wordpress lze aktualizovat jediným kliknutím. Pokud nevíte jak, kontaktujte vašeho programátora. Plné znění upozornění od CSIRT níže.

Vážený držiteli domény,

obracíme se na Vás v souvislosti s provozem webových stránek umístěných na doméně. V rámci testování prováděného bezpečnostními týmy CSIRT.CZ a CZ.NIC-CSIRT jsme zjistili, že Vaše stránky jsou provozovány na zastaralé verzi CMS WordPress/Joomla. Provozování webových stránek na zastaralém CMS je bezpečnostním rizikem. Doporučujeme situaci konzultovat s Vaším správcem IT a případně provést upgrade Vašeho CMS na novější verzi. Pokud o riziku víte, prosím považujte tuto zprávu za bezpředmětnou. Více info na https://csirt.cz/cms/ . V případě dotazů nás můžete kontaktovat na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

--
S pozdravem,
tým CSIRT.CZ a CZ.NIC-CSIRT

CZ.NIC, z.s.p.o.
Milešovská 1136/5, 130 00 Praha 3
Tel.: +420 910 101 010

CZ.NIC, z.s.p.o. provozuje registr doménových jmen .CZ a zabezpečuje provoz domény nejvyšší úrovně .CZ.
Sdružení provozuje také interní bezpečnostní tým CZ.NIC-CSIRT a od roku 2011 Národní CSIRT tým České republiky – CSIRT.CZ.