Košík je prázdný

Služební cesta Japonsko

Několik fotografií ze služební cesty po Japonsku. Prohlídka datacenter, setkaní s klienty, průzkum trhu... 9 měst, 2850 Km, 25 dní. Tokio, Aomori, Jamanouči, Shiojiri, Tonami, Kjóto, Hirošima, Kumamoto, Kagošima.

9. duben: Po práci v Tokiu. Super lidé. Zajimavé prostředí. Rozhodně hodně podmětů jak dál rozvýjet MyDreams.

10. Duben: Ráno schůzka v BOJ dopadla dobře a pak hned šup na oběd na slavný Tokijský rybí trh, V Tokiju jde často vidět kontrast mezi starým konzervativním Tokiem a moderním super drahým. Ať se to nezdá přes přeplněné stanice metra a vlaků, tak cestovat po kolejích je pořád nejrychlejší, Na konečných metra už ani noha.

12. duben: Dnes den bez práce. Co dělat v Japonsku když nemate nic na práci a zároveň na Japonsko udeřil tajfun. Zajděte do Mořského světa v Yokohamě, Garantujeme, že tam nebude ani noha.

21. duben: Na Japonsku se mi líbí ta dostupnost. Na rybím trhu, ve městě, na venkově, dokonce i v lese najdete vždy Wi-Fi zdarma. Nápojové automaty co 50 metru, toalety každých 500 metrů, a Wi-Fi všude. Pěkně daleko od Čech a přesto stále aktivně v práci.

22. duben: Něco k řízení auta v Japonsku co jsme vypozorovali. Dovolená rychlost na dálnicí je 100 km/hod, pokud vane vítr tak jen 80 km/hod. Mimo obec 40 a v obci 30. Auto vám půjčí jen když máte mezinárodní řidičák přeložen do japonštiny. A zvyknout si na řízení vlevo taky není legrace. Jejich super mini auta mají tachometr jen do 120 takže je vlastně vše normální. Není kam spěchat.

23. duben: Dnes se uskutečnila neplánovaná schůzka v Kanazawe se Švýcarskou investiční skupinou. Probralo se Japonsko i Švýcarsko. No někdy obchod vyjde, a někdy je to fakt moc silné kafe. Takže teď to nevyšlo.

27. duben: V Japonsku, Hirosime již vše dokončeno a za týden zpět do Čech. Procestovali jsme v rámci služebky 16 měst a můžeme říci, že nejhezčí a nejzajímavější města jsou Hiroshima a Tokyo. Naopak perla Japonska Kyoto byl vysloveně propadák. Vše co bylo třeba vyřídit, hotovo a s úspěchem se vracíme do Čech. Hledání nových datacenter byl naopak propadák. V Japonsku je velké množství datacenter, ale čistě privátních a náš hardware nám tam nedovolí umístit. Vracíme se tedy k první volbě.