Košík je prázdný

FTP zjednodušený zápis

FTP (anglicky File Transfer Protocol) je v protokol pro přenos souborů mezi počítačem a serverem pomocí počítačové sítě. Využívá protokol TCP z rodiny TCP/IP a může být používán nezávisle na použitém operačním systému (je platformně nezávislý). Definován byl v roce 1985 v RFC 959 a rozšířen byl v roce 1997 v RFC 2228. Jeho podpora je součástí webových prohlížečů nebo specializovaných programů. To na úvod.

FTP je alfou a omegou hostingu, bez FTP protokolu web na hosting nenahrajete. Obvyklá praxe je použít FTP klient a přístupová data na FTP do něj uložit. Před mnoha lety se na internetu nacházel virus, který dokázal z Total Commanderu a FileZilla extraktovat přístupy a napadnout hosting. Od tohoto dne začalo mnoho lidé neukládat své data do FTP klientů a při každém připojení je znovu zadávají. Nejednoduší forma přístupu na FTP je zjednodušený zápis, který je starý jak protokol sám.

ftp://login:heslo@hostitel příklad: ftp://mydomain:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zjednodušený zápis lze vložit do jakéhokoliv prohlížeče, nebo i např. do Total Commanderu, kliknutím na ikonku URL. V jednoduchosti je krása.