Košík je prázdný

Jak vybrat VPS server

Výběr správného VPS serveru se základ úplně všeho. Zvolíte-li špatnou technologii nebo nevhodnou kombinaci parametrů, může být váš projekt nepoužitelný.

Technologie:

OpenVZ - Základní kontejnerová virtualizace vhodná pro nenáročné projekty. Technologie není vhodná pro velké množství procesů náročných na CPU. Také není vhodná pro Proxy a VPN servery. Naprosto ideální pro hostování webu se specifickým nastavení serveru. Při vyšší konfiguraci lze na OpenVZ VPS serveru provozovat i herní servery a TS3 servery. Technicky je na OpenVZ možné provozovat prakticky vše, co na běžném Linuxovém serveru, kromě aplikací, které přímo přistupují k hardware. Režie technologie OpenVZ je v desítkách procent.

KVM - Úplná Hardwarová virtualizace vhodná pro náročnější a náročné projekty. Virtualizovaný operační systém nevyžaduje žádné úpravy. Uživatel má úplný přístup k virtuálnímu hardwaru, může modifikovat jádro, zavádět do něj moduly apod. KVM virtualizace je známá díky své velké stabilitě, bezpečnosti a vysokému výkonu. Režie technologie KVM je řadově v jednotkách procent. Není problém provozovat virtuální servery s velkým množstvím systémových prostředků.

  • Zvolte KVM server pokud požadujete garantovaný výkon
  • Zvolte OpenVZ server pokud hledáte levné řešení

Parametry:

Jak jsme si popsali výše, nejlepší poměr ceny a výkonu získáte u KVM VPS serveru, kde se režie serveru pohybuje v jednotkách procent. KVM VPS servery provozujeme u nás v cloudu, proto vykazují ještě mnohem větší dostupnost a stabilitu.

Stabilita:

Většina aplikací má stanoveny parametry serveru za kterých bude optimálně fungovat. Teoreticky Vám tyto parametry mohou opravdu stačit, ale může nastat situace kdy:

  • Indexovací robot začne hromadně indexovat všechny web stránky webu/aplikace
  • Bot se bude pokoušet prolomit zabezpečení aplikace
  • Nastane situace, kdy server bude potřebovat skokově více výkonu (Vánoce, zálohování, cron úlohy)
  • Chyba aplikace, která zvýší zátěž na server

...proto je třeba volit vždy výkonnostní parametry serveru s větší rezervou.