Košík je prázdný

Webapp2 je lehký webový framework kompatibilní s Google App Engine, který umožňuje rychlý vývoj aplikací v Pythonu. Díky své jednoduchosti a efektivitě je oblíbený mezi vývojáři, kteří pracují na projektech různého rozsahu, od malých osobních aplikací po velké komerční systémy.

Základní charakteristiky Webapp2

Webapp2 nabízí řadu klíčových vlastností, které jej odlišují od jiných webových frameworků:

 • Kompatibilita s WSGI: Webapp2 je postaven na standardu WSGI (Web Server Gateway Interface), což umožňuje jeho použití s různými webovými servery.

 • Podpora pro Google App Engine: Byl navržen s ohledem na snadnou integraci s Google App Engine, což umožňuje využití všech jeho služeb, jako jsou Datastore, Task Queues a mnoho dalších.

 • Rozšiřitelnost: Díky modulární struktuře můžete jednoduše přidávat a modifikovat komponenty dle potřeby vaší aplikace.

 • Snadná konfigurace a nasazení: Konfigurace aplikace je intuitivní a nasazení na Google App Engine nebo jiné platformy je přímočaré.

Instalace a základní nastavení

Pro zahájení práce s Webapp2 je potřeba jej nejprve nainstalovat. To lze provést pomocí pip:

pip install webapp2

Jakmile máte framework nainstalován, můžete začít s vytvářením základní struktury aplikace. Následuje příklad základního souboru app.py:

import webapp2

class MainHandler(webapp2.RequestHandler):
  def get(self):
    self.response.write('Ahoj, světe!')

app = webapp2.WSGIApplication([
  ('/', MainHandler),
], debug=True)

Routování v Webapp2

Routování v Webapp2 je základním stavebním kamenem pro navigaci ve webové aplikaci. Umožňuje definovat URL mapy, které jsou spojeny s konkrétními handlery:

class AboutHandler(webapp2.RequestHandler):
  def get(self):
    self.response.write('O stránce')

app = webapp2.WSGIApplication([
  ('/', MainHandler),
  ('/about', AboutHandler),
], debug=True)

Práce s daty

Webapp2 umožňuje snadnou práci s daty, zejména pokud je aplikace nasazena na Google App Engine, kde můžete využívat služby jako Google Datastore. Zde je příklad práce s Datastore:

from google.appengine.ext import ndb

class User(ndb.Model):
  name = ndb.StringProperty(required=True)
  email = ndb.StringProperty()

# Vytvoření nového uživatele
new_user = User(name="Jan Novák", email="Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.")
new_user.put()

 

Bezpečnost a autentizace

Bezpečnost je klíčový aspekt vývoje aplikací. Webapp2 poskytuje nástroje pro autentizaci a zabezpečení, jako jsou session management a ochrana proti CSRF útokům. Tyto funkce můžete využít k zabezpečení vaší aplikace.

 

Webapp2 je flexibilní a mocný nástroj pro Vývoj web aplikací v Pythonu, který se vyznačuje jednoduchostí, rozšiřitelností a úzkou integrací s Google App Engine. Jeho schopnosti lze rozšířit s různými knihovnami a moduly, což umožňuje vytvářet robustní a škálovatelné webové aplikace. Pro více informací a podrobnější tutoriály navštivte oficiální dokumentaci Webapp2.